Výtvarné kurzy v Liberci
Kurzy vitráže, Tiffany a kermamiky na Mlýně - logo

Kurzy vitráže

kurzy vitrážová mozaika

Na kurzu vitrážové mozaiky vytvoříte skleněné mozaiky na plochém tabulovém skle technikou řezání a štípání barevného vitrážového skla a pískovaných skel. Budete si moci vybrat z řady návrhů kompozic, podle kterých zhotovíte svoji mozaiku. Podlehnete-li kouzlu skleněného materiálu - kouskům skla různých tvarů a rozměrů, budete vytvářet mozaiku podle Vašich představ. Inspirací pro vaši mozaiku může být i některé výtvarné dílo. Do mozaiky můžete také zakomponovat prostorové tvary skla, nebo jednotlivé dílky mozaiky dotvoříte vypálenou barvou, nebo rytou kresbou.

kurzy klasická vitráž do olova

V kurzu klasické vitráže do olověných profilů se seznámíte s technikou, která se poprvé začla používat v církevních stavbách a v současnosti se uplaťňuje v nejrůznějších architektonických objektech, kancelářích, rodinných domech, apod. Z kousků barevného, strukturovaného, malovaného nebo pískovaného skla, zasazených do olověných profilů, vytváříme kompozice, které ve spojení se světlem působí přímo magicky. V našem kurzu si vyzkoušíte jak se s touto technikou pracuje, naučíte se zacházet s potřebnými nástroji. Zkusíte si vyřezat skla a s pomocí lektora sestavíte svoji kompozici - vitráž, která Vám bude připomínat krásné pracovní zážitky v letním ateliéru "Za Farama".


kurzy fusing

Sklářská vypalovací pec v letním ateliéru "Za Farama" nám umožňuje seznámit Vás s technikou "fusingu - stápění skla" do teploty 820-830°C a s technikou lehání skla do speciálních forem. Například nařezaná, různě barevná plochá skla, vrstvená na sebe, nám vytváří efekty, které jiným způsobem zpracování skla nemůžeme dosáhnout. Zvláštní efekty můžeme také získat používáním drceného skla různé hrubosti. Tato technika spékání skla - fusing nám poskytuje mnoho možností a tvůrčí uspokojení v práci se sklem. Těšíme se, že i Vy si vyzkoušíte tuto techniku u nás v letním ateliéru "Za Farama".

Náročnost kurzů vitráže:

Osobní přístup lektora ak. mal. Jany Mihulové a maximální počet pěti osob na kurzu zaručí, že práci na kurzech vitráže zvládnou všichni, kteří mají chuť pustit se do příjemné tvůrčí práce se sklem v letním ateliéru "Za Farama".

Informace o kurzech vitráže:

Kurzy budou probíhat ve vitrážové dílně v letním ateliéru "Za Farama".
K dispozici Vám bude veškeré nářadí a materiál.

O vitrážové – sklářské dílně:

Dílna – letní ateliér je vybaven pracovními stoly, podsvětlenými vitrážovými stoly, veškerým potřebným nářadím pro práci se sklářskými technikami.

Ve vitrážové dílně si budete moci vyzkoušet a naučit se tyto techniky:

 
 

KURZY V LIBERCI
Pořádáme kurzy
také
v Liberci
zde:


Kurzy Tiffany
Kurzy vitráže
Kurzy fusingu
Kurzy mozaiky

Objednávky pouze telefonicky a emailem

tel.: 774520807
jana @ mihulova. cz


kontaktní osoba:
Ak. mal Jana Mihulová

REZERVACE KURZU
Rezervujte výtvarný kurz
ve formuláři online zde.


Nebo nám zavolejte
tel.: 774520807

kontaktní osoba:
Ak. mal Jana Mihulová
DÁRKOVÝ POUKAZ
Darujte výtvarný kurz Vašim blízkým
formulář online zde.


Nebo nám zavolejte
tel.: 774520807

kontaktní osoba:
Ak. mal Jana Mihulová