Výtvarné kurzy v Liberci
Kurzy vitráže, Tiffany a kermamiky na Mlýně - logo

Kurzy Tiffany

kurzy Tiffany techniky - základní

Připravila jsme pro Vás základní kurz Tiffany techniky. Naučíte se postup práce této techniky – řezání, štípání, broušení skla, práci s měděnou páskou, hladítkem, cínování, pájení patinování...

Sami vytvoříte kompozici v kombinaci barevných vitrážových skel, pískovaných skel, s možností použít rytou kresbu a vypalovací barvu.

Empty input file /www/kurzy-vitraze-keramiky.cz/kurzy-vitraze-keramiky.cz/images/galerie/tiffany_technika/tiffany_zrcadlo_kytky_modre.jpg @ error/jpeg.c/JPEGErrorHandler/297

kurzy Tiffany lampy

Louis-Comfort Tiffany (narozený v roce 1848)
Americký sklář, umělec, nám zanechal dědictví - malbu sklem. Barevné kousky skla zasazené do měděných pásků (nyní měděná lepící páska) umožňující  detailní, jemné ztvárnění kompozic - obrazů, využil L. C. Tiffany i při vytváření osvětlení - lustrů, lamp. Jejich nadčasovost nás stále uchvacuje, proto jsou Tiffany lampy tak oblíbené. V našem kurzu v letním ateliéru "Za Farama" jsme pro Vás připravili zhotovení tvz. Tiffanyho lampy.
V kurzu se nejdříve seznámíte se základy techniky Tiffany. Naučíte se postup práce této techniky – řezání, štípání, broušení skla, práci s měděnou páskou, hladítkem, cínování, pájení patinování...Bude pro Vás připraveno vše pro zhotovení Tiffany lampy - barevné nařezané sklo, ostatní materiály - páska, cín, dráty, letovací kapalina, patina a další příslušenství k výrobě Tiffany lampy. Z kurzu si odvezete hotovou Tiffany lampu o výšce cca 25-30 cm.


Náročnost kurzu Tiffany:

Pod osobním přístupem lektora Ak. mal. Jany Mihulové ke každému z Vás, zvládnou základní kurz techniky Tiffany všichni, kteří si chtějí tuto techniku vyzkoušet. Zdokonalovat se v Tiffany technice můžete v kurzech "Tiffany lampy", které pro Vás připravujeme u nás v letním ateliéru "Za Farama".

Informace o kurzech Tiffany:

Kurzy budou probíhat ve vitrážové dílně v letním ateliéru "Za Farama".
K dispozici Vám bude veškeré nářadí a materiál.

O vitrážové – sklářské dílně:

Dílna – letní ateliér je vybaven pracovními stoly, podsvětlenými vitrážovými stoly, veškerým potřebným nářadím pro práci se sklářskými technikami.
Ve vitrážové dílně si budete moci vyzkoušet a naučit se tyto techniky:


KURZY V LIBERCI
Pořádáme kurzy
také
v Liberci
zde:


Kurzy Tiffany
Kurzy vitráže
Kurzy fusingu
Kurzy mozaiky

Objednávky pouze telefonicky a emailem

tel.: 774520807
jana @ mihulova. cz


kontaktní osoba:
Ak. mal Jana Mihulová

REZERVACE KURZU
Rezervujte výtvarný kurz
ve formuláři online zde.


Nebo nám zavolejte
tel.: 774520807

kontaktní osoba:
Ak. mal Jana Mihulová
DÁRKOVÝ POUKAZ
Darujte výtvarný kurz Vašim blízkým
formulář online zde.


Nebo nám zavolejte
tel.: 774520807

kontaktní osoba:
Ak. mal Jana Mihulová